- Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W polskiej tradycji nosi ono nazwę Zielonych Świątek. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 15:00, a od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych wszystkich parafian. Zakończenie nabożeństw majowych w przyszłą niedzielę o godz. 15:00.
- Jutro w poniedziałek, 25 maja święto NMP Matki Kościoła; we wtorek, 26 maja wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana; w czwartek, 28 maja święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek, 29 maja wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; za tydzień w niedzielę, 31 maja, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy.
- Zapraszamy jutro na godz. 20:00 do Florynki na Różaniec z rodzinami dekanatu Grybowskiego. Za miesiąc 25 czerwca o godz. 20:00 różaniec u nas w parafii.
- W sobotę, 30 maja o godz. 19:00 zapraszamy na Mszę św. o szczęśliwe urodzaje i zbiory mieszkańców Zawodzia Dolnego u Państwa Teperów.
- W zeszłą niedzielę na misje pallotyńskie zostało zebrane 5 678 zł, 100 koron czeskich i 10 euro. Bóg zapłać za dar serca.
- we czwartek, 4 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Oddawać będziemy cześć Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7:00 i 10:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Pierwszy Ołtarz na parkingu przy cmentarzu. Ołtarz przygotowują rodzice dzieci I komunijnych i młodzieży bierzmowanej. Drugi Ołtarz przy kapliczce Państwa Jędrusików. Ołtarz przygotowuje Zawodzie Górne. Trzeci Ołtarz na dziedzińcu klasztoru Sióstr. Ołtarz przygotowują Siostry Dominikanki. Czwarty Ołtarz przy Szkole Podstawowej. Ołtarz przygotowują Równie.
- Składam podziękowanie za złożone ofiary na prace inwestycyjne przy kościele i plebanii Panu Staroście Nowosądeckiemu Tadeuszowi Zaremba, Zakładowi Piekarni „Tęgoborze” i Senatorowi RP Wiktorowi Durlak oraz Parafianom. Koszt zewnętrznych okien w kościele wraz z montażem wyniósł 107 tysięcy; zaś okien i drzwi na plebanii 109 tysięcy. Bóg zapłać Markowi Malinowskiemu i Grzegorzowi Migacz za zegarmistrzowskie prace wykończeniowe przy oknach w kościele.
- Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty. W tym tygodniu na sobotę prosimy: Główczyk Dawid, Widlak Marcin, Radzik Dariusz, Gurbowicz Stanisław, Paszyna Kazimierz, Radzik Adam, Durlak Paweł.
- Społeczność Szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej Niżnej zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 31 maja od godz. 15:00 do 19:00 na placu przy Szkole Podstawowej w Białej Niżnej. W programie wiele atrakcji m.in. loteria fantowa czy konkursy dla całych rodzin.
- W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła śp. Helena Oleksy, lat 79. Wieczyny odpoczynek racz jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Niech Duch Święty zstępujący dziś na Maryję i wszystkich uczniów Chrystusa, napełnia Was nasi Parafianie i Goście swoim pokojem i radością. Niech Was umacnia do życia pełnego wzajemnej miłości i życzliwości. Niech Wam wszystkim Pan Bóg błogosławi!